Hudební obor | Taneční obor | Výtvarný obor | Literárně-dramatický obor

Výtvarný obor

 

Malování je snadné, když neumíte malovat.

Jakmile se to naučíte, je tomu právě naopak.

Edgar Degas

 

Vchod do barokní budovy v Jánské ulici 31 v Kroměříži mnozí Kroměřížané dobře znají, protože jím často vedou jejich kroky, když doprovázejí své děti do klavíru, do houslí, do flétny, do baletu, ale také do výtvarky. Ano, jedním z oborů ZUŠ Kroměříž je i obor výtvarný. K nám musíte vyjít až do druhého patra a určitě nebude litovat ten, kdo si tu práci dá pravidelně jednou týdně po celý školní rok. Stane se tak jedním z 280 žáků, kteří pod vedením 4 pedagogů se zaujetím kreslí, malují, modelují, vytvářejí grafiku, fotografují, ale hlavně prostřednictvím těchto výtvarných postupů se chápou skutečnosti - předmětů, které je obklopují, dějů, které prožívají, situací, ve kterých se ocitají. Rozvíjí si tím hranice své fantazie a možnosti svého tvůrčího potenciálu.

Výše uvedený rozvoj osobnosti se uplatňuje při rozmanitých výtvarných soutěžích, jako jsou např. celostátní přehlídky výtvarných oborů ZUŠ, projekt ve spolupráci s městem Kroměříž Malujeme dětské plácky , výtvarné dílny pro děti a jejich rodiče Mikuláš v ZUŠ  a  Jarmark řemesel a škol,   Umělecké mládí v Domě kultury a tradiční oborové výstavy.

Výtvarný obor ZUŠ Kroměříž nabízí prostor všem, komu učaroval magický svět barev, tvarů, linií a imaginativních prostorů. Najdou tu místo k seberealizaci i k uměleckému nasměrování.